يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
berooz
۲۱:۵۹:۴۰
کد خبر: ۱۰۵۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
سازمان بسیج حقوق دانان فارس؛
سازمان بسیج حقوق دانان فارس طی پیامی حماسه سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان از فارس؛ طی پیامی سازمان بسیج حقوق دانان فارس حماسه سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

فتح خرمشهر فتح خاك نيست ، فتح ارزشهاي اسلامي است . خرمشهر شهر لاله هاي خونين است. خرمشهر را خدا آزاد كرد (امام خمینی ره)

 

روز سوم خرداد ۱۳۶۱ يکي از بارزترين جلوه‌هاي نصرالهي و يکي از مهمترين و زيباترين روزهاي انقلاب اسلامي ايران مي‌باشد. در اين روز شهر مقاوم خيز خرمشهر که پس از ۳۵ روز پايداري و مقاومت در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) ، بار ديگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخريب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

 

بی تردید سوم خرداد یادآور ایام غریبِ اتکای مظلومانه‌ آسمانی‌ترین انسان هایی است که گمنامی جهاد در راه خدا و فضیلت های معنوی دفاع از شرف و نوامیس و ارزش های مقدس این خاکِ پاک را بر مادیات و شهرت دنیوی ترجیح دادند و این ایام فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت مجاهد ایران اسلامی، ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی را فرا روی بشریت گشود.

 

امروز نیز مردان مدافع حرم که غریبانه و مظلومانه، پیام حریت و آزادگی را با دفاع از اسلام، قرآن و حرم مقدس اهل بیت (ع) به گوش جهانیان رسانده اند از سلاله پاک آن مردان مردند و دانش آموختگان مکتب دلدادگی آن روزگاران.

 

سازمان بسیج حقوق دانان فارس سوم خرداد، روز حماسه سازی جوانان و بزرگان این مرز و بوم، روز آزاد سازی خرمشهر را به خانواده های معزز شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، جامعه ی حقوق دانان و به ملت شریف و شهادت پرور ایران اسلامی تبریک می گوید و توفیقات روز افزون همه ی ملت ایران را در این مسیر جهت زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) را از خدای متعال خواستار است.


نام:
ایمیل:
* نظر: